FMK UCM prináša nový študijný odbor- Teória digitálnych médií

Autor: Nikoleta Hvolková | 31.3.2015 o 15:08 | (upravené 31.3.2015 o 15:23) Karma článku: 7,81 | Prečítané:  2573x

Fakulta masmediálnej komunikácie prináša od nového akademického roku 2015/2016 nový študijný odbor, ktorý sa vyskytuje ako jediný svojho druhu v strednej Európe. Aj týmto dokazuje fakulta svoju originálnosť a zanietenosť  spoznávať nové, doposiaľ nepreskúmané objekty kultúry.

„Rovnaký študijný program neexistuje v žiadnej z okolitých krajín. Na potrebu jeho vzniku už dlhšie upozorňovali akademické elity z našej oblasti výskumu, privítali ho aj firmy, ktoré digitálne hry tvoria a distribuujú na medzinárodnej úrovni. Otvorenie študijného programu je zároveň reakciou na záujem študentov a uchádzačov o štúdium tejto atraktívnej oblasti,” vysvetľuje dekanka fakulty doc. PhDr. Dana Petranová, PhD. Je pravdou, že pre študentov je tento nový odbor atraktívny, keďže na Slovensku, ani v okolitých krajinách rovnaký študijný program neexistuje. Nadšenci digitálnych hier, ktorí sa doposiaľ nemohli realizovať, majú šancu zdokonaliť tak teoretické, ako aj praktické poznatky na vysokoškolskej úrovni.

 

Určite si mnohí predstavujete, že počas štúdia v tomto odbore sa budú študenti učiť profesionálne hrať digitálne hry, ale to je omyl. Študijný program bude obsahovať poznatky z oblasti masmediálnych štúdií, sociológie médií, psychológie, teórie manažmentu, marketingu, etiky a semiotiky. Je samozrejme, že nadobudnuté teoretické vedomosti sa budú realizovať v praktických zručnostiach, ktoré sú pre tento odbor východiskové.

 

Uplatnenie absolventov je atraktívne, presadiť sa môžu napríklad vo firmách zameraných na produkciu digitálnych formátov, zábavných hier, ale taktiež v marketingových, reklamných agentúrach, v oblasti popularizácie vedy, techniky, matematiky, propagácie histórie, regiónu, štátu alebo pri tvorbe edukačných aktivít škôl.

 

Všetky informácie o danom študijnom odbore a o podávaní prihlášok nájdete na stránke www.fmk.sk. Termín podávania prihlášok je do 20. mája 2015.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?