FMK UCM prináša nový študijný odbor- Teória digitálnych médií

Autor: Nikoleta Hvolková | 31.3.2015 o 15:08 | (upravené 31.3.2015 o 15:23) Karma článku: 7,81 | Prečítané:  2555x

Fakulta masmediálnej komunikácie prináša od nového akademického roku 2015/2016 nový študijný odbor, ktorý sa vyskytuje ako jediný svojho druhu v strednej Európe. Aj týmto dokazuje fakulta svoju originálnosť a zanietenosť  spoznávať nové, doposiaľ nepreskúmané objekty kultúry.

„Rovnaký študijný program neexistuje v žiadnej z okolitých krajín. Na potrebu jeho vzniku už dlhšie upozorňovali akademické elity z našej oblasti výskumu, privítali ho aj firmy, ktoré digitálne hry tvoria a distribuujú na medzinárodnej úrovni. Otvorenie študijného programu je zároveň reakciou na záujem študentov a uchádzačov o štúdium tejto atraktívnej oblasti,” vysvetľuje dekanka fakulty doc. PhDr. Dana Petranová, PhD. Je pravdou, že pre študentov je tento nový odbor atraktívny, keďže na Slovensku, ani v okolitých krajinách rovnaký študijný program neexistuje. Nadšenci digitálnych hier, ktorí sa doposiaľ nemohli realizovať, majú šancu zdokonaliť tak teoretické, ako aj praktické poznatky na vysokoškolskej úrovni.

 

Určite si mnohí predstavujete, že počas štúdia v tomto odbore sa budú študenti učiť profesionálne hrať digitálne hry, ale to je omyl. Študijný program bude obsahovať poznatky z oblasti masmediálnych štúdií, sociológie médií, psychológie, teórie manažmentu, marketingu, etiky a semiotiky. Je samozrejme, že nadobudnuté teoretické vedomosti sa budú realizovať v praktických zručnostiach, ktoré sú pre tento odbor východiskové.

 

Uplatnenie absolventov je atraktívne, presadiť sa môžu napríklad vo firmách zameraných na produkciu digitálnych formátov, zábavných hier, ale taktiež v marketingových, reklamných agentúrach, v oblasti popularizácie vedy, techniky, matematiky, propagácie histórie, regiónu, štátu alebo pri tvorbe edukačných aktivít škôl.

 

Všetky informácie o danom študijnom odbore a o podávaní prihlášok nájdete na stránke www.fmk.sk. Termín podávania prihlášok je do 20. mája 2015.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?